Wywiad z władcą Królestwa Dutchland.


1. Dlaczego zdecydował się Pan na założenie wirtualnego państwa czy też może pomysłodawcą był kto inny?

Na założenie wirtualnego państwa zdecydowałem się po pewnym okresie zainteresowania polityką, również po znalezieniu informacji o istnieniu innych web państw, lecz nie tylko ja byłem jego założycielem, również nim był mój ś.p. ojciec dotychczasowy król Dutchlandu Alfons de Borbon.


2. Czy pamięta Pan dzień, kiedy pierwszy raz zaczął się Pan tym interesować? (kiedy to było?). A kiedy zaczęło się już na poważnie?

Na poważnie zaczęłem się interesować tym, jak już pisałem gdy znalazłem informacje o wirtualnych krajach.


3. Proszę opisać swoje państwo.

Królestwo Dutchland jest położone na północno zachodniej części półwyspu Iberyjskiego. Mamy bardzo bogatą historię, jej początki sięgają wczesnego średniowiecza. W stolicy kraju Cuadrilli od niedawna działa uniwersytet Królowej Zofii kszatłcący w kierunkach takich jak: polonistyka,historia,filozofia.


4. Jak to się stało, że zdecydował się Pan właśnie na taki ustrój i na taką formę rozwoju państwa?

Decyzję o ustroju nie podejmowałem jedynie ja. Zadecydowaliśmy o tym na zebraniu rządowym, na którym również postanowiliśmy na początku podpisać traktaty uznaniowe z jak największą ilością krajów oraz zbudować podstawy państwa- wtedy wydawało nam się, że jest to najlepsza opcja.


5. A jak wygląda u was klasyczny trójpodział na władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą?

Trójpodział władzy w Królestwie Dutchland wygląda następująco:
władzę ustawodawczą pełni parlament
władzę wykonawczą pełni premier oraz rada ministrów i administracja rządowa
władzę sądowniczą pełnią sądy,trybunały i inne instytucje.


6. Czy samodzielnie zajmuje się Pan budową stron internetowych państwa, czy może robi to ktoś inny (kto? jak zachęcił go Pan do współpracy?).

Początkowo tak, sam zajmowałem się budową stron www, gdyż na portalach blogowych jest to dosyć łatwe. Dzisiaj jednak został powołany minister ds. stron www, który zajmie się budową nowej strony internetowej.


7. Kiedy dowiedział się Pan po raz pierwszy o Cesarstwie Leblandii? Jakie były wtedy pierwsze wrażenia? A jakie są one teraz?

O Cesarstwie Leblandii po raz pierwszy dowiedziałem się z top listy państw wirtualnych. Strona Cesarstwa wywarła na mnie ogromne wrażenie, gdyż jest świetnie wykonana. Wiedziałem już, że Leblandia jest największym web krajem w polsce. Na dzień dzisiejszy patrzę na to z zupełnie innej strony, co nie zmienia faktu, że Cesarstwo Leblandii jest bardzo silnym mocarstwem.


8. Czym różni się Pana państwo od innych, których jest tak wiele?


Dutchland różni się od innych państw tym, że mamy bardzo długą i bogatą historię, a co niezwykłe przez dłuższy czas rolę dominującą pełniły kobiety, np. pierwsza królowa- Zofia..Odróżnia nas też to, że nasza kultura jest 'mieszanką' kultury różnch krajów europejskich tj. hiszpanii,szwecji,portugalii,polski..


9. Proszę powiedzieć naszym czytelnikom coś o dalszych krokach, jakie podejmie Pan dla rozwoju swojego kraju.

uż niedługo mam w planie wprowadzić korzystne dla wszystkich zmieny w konstytucji, oraz wprowadzić jedną walutę, gdyż do dziś obowiązują dwie różne - Królewskie i Korony. Chciałbym również rozwinąć uniwersytet królowej Zofii i podpisać traktat uznaniowy z Cesarstwem Leblandii.


10. Czy aktualny wygląd stron odzwierciedla już to, co Pan sobie zaplanował, czy jest to dopiero wstęp?

Niestety, nie. Aktualna strona to jedynie wstęp, aby spełnić moje oczekiwania minister ds. stron www pracuje nad nową.


11. Proszę napisać może coś o sobie...

Coś o sobie...Hmm..Jestem kawalerem(śmiech) i lubię się dobrze bawić.
Mam bardzo dużo zainteresowań min. to języki obce,polityka, kobiety.Sporty jakie uprawiam to pływactwo, kocham jezdzić na snow boardzie i serfować:).


12. Na zakończenie proszę o małą refleksję. Jak widzi Pan dzień wczorajszy, dzisiejszy i jutrzejszy w państwach wirtualnych...

Przez pewien czas wirtualne państwa miały okres rozwoju..Można to również porównać do czasów starożytnych. Aktualnie jest pewien zastoj, wiele państw upadło, niektóre mają kryzys wewnętrzny, trudno 'zdobyć' obywatela- średniowiecze. Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku 2005 chociaż okres odrodzenia. Również dziękuję za wywiad.

Z wyrazami szacunku
Książe Felipe de Borbon Moreno

Dziękuję za wywiad.

Wywiad przeprowadziła

Senator Anike

Red. Nacz. "Kuriera Cesarskiego"