Herb Cesarski - zdjęcie dostępne on-line.

E-Kurier Cesarski

11 NUMER!

Numery Archiwalne

Cesarz Marcus Lebenciusz Augustus  Wspaniały 1.02.2002

Lebencity

Nr 2/2002 (11) Cena: 0 Lbn (Leben)
Działy tematyczne:
Niniejszym prezentujemy jedenasty numer oficjalnego organu prasowego Cesarstwa Leblandii, jakim jest Kurier Cesarski.
OGŁOSZENIA URZĘDOWE:                                       

Komunikat:

współpracownicy wielce poszukiwani! Kontakt: prasa@leblandia.prv.pl 


Wiadomości zagraniczne:

Wywiad z Królem Podlandu, Tomaszem Kaczmarczykiem:

 

1.Dlaczego zdecydował się Pan na założenie wirtualnego państwa? 

Dawno temu czytalem gdzies o jakims anglojezycznym wirtualnym panstwie i uznalem, ze dobrze byloby zalozyc wlasne dostepne w jezyku polskim. Niestety nie mialem jeszcze wtedy internetu, wiec strony "siedzialy" na moim dysku twardym. Gdy wreszcie zdobylem stale lacze i umiescilem panstwo w sieci, okazalo sie, ze w miedzyczasie powstaly juz inne polskie wirtualne panstwa, wiec moje nie jest zbyt popularne, ale moze wkrotce sie to zmieni... 

2. W Królestwie Podlandu ustrojem jest diarchia (dwóch królów). Dlaczego zdecydowali się Państwo na tak niespotykane rozwiązanie polityczne? 

Panstwo wspoltworze ze znajomym, panem Bartkiem Celejewskim, ktory takze chcial miec duzy udzial w rzadzeniu nim. Pomyslalem, ze skoro taki ustroj przyjal sie w starozytnej Sparcie, to dlaczego nie sprobowac wykorzystac go w Krolestwie Podlandu. 

3. A jak wygląda klasyczny trójpodział na władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą?

 Szczerze mowiac, niestety na razie jest zbyt malo mieszkancow by podzielic wladze na wykonawcza, ustawodawcza i sadownicza gdyz obywateli nie starczyloby wowczas na sama administracje. Na razie wiekszosc wladzy skupia sie w rekach krolow, ale byc moze juz wkrotce zmieni sie to... 

4. Królestwo Podlandu jest państwem sprzymierzonym z Paktem Leblandzkim. Jak przedstawia się Państwa współpraca z Cesarstwem Leblandii i Paktem?

 W ramach Paktu staramy sie pomagac sobie nawzajem. Niedawno na terenach mojego krolestwa umiescilem baze wojskowa Leblandii i ambasady Leblandii oraz Sultanatu Al-Farun. Reszte objasniam w kolejnym punkcie. 

5. Z tego co wiem nawiązali Państwo współpracę z Cesarstwem Leblandii oraz Sułtanatem Al-Farun. Czy planują Państwo jakieś działania dla zacieśnięcia współpracy w ramach Paktu Leblandzkiego? 

Tak, wlasnie wprowadzamy na "rynek" wirtualnych panstw nowa usluge - wirtualne miasta, czyli cos podobnego do serwisu www.miastoplusa.pl . Podejrzewamy, ze ta usluga bedzie sie cieszyc dosc duzym powodzeniem wsrod internautow, dlatego by dostac sie do miast nalezy byc mieszkancem Podlandu i podac swoje haslo. Planujemy udostepnic takze specjalne hasla dostepowe dla wszystkich osob nalezacych do panstw sprzymierzonych z Paktem. Beda sie jednak wiozaly z nimi pewne ograniczenia: goscie z innych krajow nie beda mogli budowac wlasnych domow, co najwyzej moga mieszkac w mieszkaniach w bloku oraz czesc miasta nie bedzie dla nich dostepna. Planowany termin uruchomienia wersji testowej stolicy Podland City to przelom marca i kwietnia. Wladca Leblandii zostanie poinformowany o prawie dostepu dla gosci za pomoca oficialnego pisma. 

6. Proszę napisać na koniec coś o sobie oraz o osobie drugiego króla Podlandu. 

Mieszkamy w Gliwicach i chodzimy do gimnazjum. Jestesmy tez autorami serwisu www.MegaPortal.prv.pl oraz www.maanam.pl (ktory chwilowo nie jest dostepny). Dodatkowo prowadzimy Fan-Club Kory i zespolu Maanam. Bartek - drugi krol jest glownym architektem miasta Podland City. Niestety, swoje dziela tworzy strasznie wolno wiec termin "uruchomienia" stolicy moze sie przeciagnac. Nasze zainteresowania to komputery i zwierzeta. 

Dziękuję za wywiad. 

Wywiad przeprowadziła: Anike - Red. Nacz. "Kuriera Cesarskiego" 

 

Wywiad z Naczelnikiem Al-er-hez'em z Sułtanatu Al-Farun:

1. Co skłoniło Pana do założenia wirtualnego państwa?

Muszę powiedzieć, że chęć zaistnienia w internecie, ale także wewnętrzna potrzeba, która powiedziała mi, że właśnie wirtualne państwo stanowić będzie taką moją małą ojczyznę.

2. Dlaczego zdecydowali się Państwo na nazwanie swojego kraju Sułtanatem? Jest przecież wiele innych, bardziej bliskich Europejczykowi ustrojów, jak chociażby Królestwo, Cesarstwo czy Republika. Ale Sułtanat?

Właśnie dlatego. Istnieje bardzo wiele Królestw czy Republika. Ale o wirtualnym Sułtanacie jeszcze nie słyszeliśmy. A przecież jest taki ustrój. Więc dlaczego by nie...

3. Skąd wziął się drugi człon nazwy - Al-Farun?

Drugi człon wymyśliłem samodzielnie. Jest on czysto fikcyjny, choć jak się ostatnio dowiedziałem, taką nazwę nosił też jeden z grobowców w starożytnym Egipcie.

4. Zauważyłam, że podobnie nazywa się sam Sułtan, Sułtan Al-Farun.

Tak, nazwa Al-Farun pochodzi od Dynastii Al-Farunów, która od wieków włada Sułtanatem. Dlatego też Sułtanat Al-Farun nazywa się Al-Farun :-)

5. Jak to się stało, że Sułtanat rozpoczął bliską współpracę z Cesarstwem Leblandii, co zakończyło się powołaniem Paktu Leblandzkiego?

Wszystko zaczęło się od nawiązania kontaktów dyplomatycznych, podpisania pierwszych umów z Cesarstwem Leblandii oraz ustanowieniem ambasad. Zostaliśmy też członkiem Webringu Virtual Worlds. Tym samym zaistnieliśmy w świecie. Nawiązaliśmy następnie stosunki z Dreamlandem i WKRP. Z biegiem czasu wielokrotnie zwracaliśmy się do Cesarza Leblandii z prośbami czy pytaniami, i zawsze otrzymywaliśmy odpowiedź. Połączyły nas więc przyjazne stosunki i gdy Cesarz Leblandii Marcus Lebenciusz Wspaniały wystąpił z propozycją utworzenia Paktu Leblandzkiego, przyjęliśmy ją. Uważamy, że umocniła ona naszą pozycję. W ramach współpracy z Paktem utworzyliśmy na naszym terenie Bazę dla wojsk Cesarstwa Leblandii, zaś kilka dni temu nawiązaliśmy kontakty z państwem Podland, które jest państwem sprzymierzonym z Paktem, co dodatkowo nas umacnia.

6. Czy przynależność do Paktu wpłynęła w jakiś sposób na stosunki z innymi państwami?

Myślę, że tak. Jesteśmy bardzo małym państwem i dopiero związek z Paktem Leblandzkim, a tym samym Cesarstwem Leblandii gwarantuje nam uznanie na świecie.

7. A jak przedstawiają się dalsze plany rozwoju Sułtanatu Al-Farun?

Plany są, choć trudniej z realizacją, gdyż studiując poza domem nie mam dostępu do komputera. Ale wracając do tematu, chcemy w dalszym ciągu umacniać naszą pozycję międzynarodową, zdobywać nowych rezydentów oraz jeszcze bliżej współpracować z Cesarstwem Leblandii. Aktualnie rozbudowujemy służby wewnętrzne i wywiadowcze, zaś nasze wojska będą szkoliły się w Cesarstwie Leblandii (jest już w tym zakresie tymczasowa umowa). Będziemy też chcieli zorganizować jakieś wspólne działania z całym Paktem Leblandzkim.

8. Proszę teraz powiedzieć coś o sobie...

To najtrudniejsze pytanie. Mężczyzna, student, wysoki, ciemny blondyn, fan Kota Garfilda, komputerów, motoryzacji i muzyki. Więcej nie powiem :-))) 

Dziękuję za wywiad. 

Wywiad przeprowadziła: Anike - Red. Nacz. "Kuriera Cesarskiego" 

 

Wiadomości krajowe:

Duże zmiany na Świętej Stronie Arcykapłana Cesarstwa Leblandii Piotra de Woltane'a. Arcykapłan postanowił tchnąć nowe życie w swoją stronę, czego efekty można już podziwiać. I to podziwiać nie tylko wzrokowo, ale i duszą... 

Zapraszam do odwiedzenia: http://leblandia.republika.pl/arcykaplan.htm

Tam też mogą Państwo zapoznać się z Hymnami ku Czci Cesarza (oraz wziąć udział w konkursie na najlepszy Hymn). Zapraszamy!

A oto fragmenty Hymnów:

Hymn do Cesarza

 

Cesarzu, o potęgo, tego świata chwało,

choćby nie wiem co się na tym świecie się działo,

Ty stoisz na posterunku i Leblandii tronie,

nasz Królu i nasz Władco,

o nasz Ty Patronie.

 

Leblandia by bez Ciebie niczym przecież była,

marną kropką w świecie,

lecz w Tobie jest siła, 

co tchnęła to życie,

tą siłę i chwałę,

co naszą Leblandię nieśmiertelną czyni,

potęgą światową, wśród krain cyfrowych,

przywódcą we Pakcie,

którego ramiona cały świat oplatają,

i łączą, nie dzielą,

inne państwa z chęcią do nas przystępują,

Al-Farun i Podland już Bazy budują,

by wojska nasze przyjąć,

co Twoją zasługą,

o wielki Dyplomato,

my czoła chylimy,

by paść przed Twą potęgą,

co wiecznie czynimy.

 

(c) Cesarstwo Leblandii 2002

 

Hymn do Cesarza

 

Leblandia się budzi z ciemności okowów,

ale Ty już nie śpisz,

podniosłeś swe oczy,

ojcowskim spojrzeniem całyś świat otoczył,

by dobrobyt kwitnął,

by szczęśliwi ludzie,

pracę swoją ciężką wykonali w trudzie,

by Naród spokojnym,

bezpiecznym przez wieki,

umacniał swą wartość,

swą siłę i chwałę,

k'Tobie dziękczynienia swoje składał stale,

Tyś gwiazdą poranka,

co na wschodzie świeci,

Tyś Panem i Władcą tej Leblandzkiej ziemi,

Twa wielkość i chwałę,

między nami świeci,

padniemy przed Tobą,

my, Twe wierne dzieci.

 

(c) Cesarstwo Leblandii 2002

 

 

Wiadomości ze Świata Rzeczywistego:

napisała o nas Polska Prasa - szczegóły wkrótce! I zapewniam, że czekać warto! Jeszcze nikt nie był tak sławny jak my! 

 

Redaktor Naczelny wydania: Anike < anike@poczta.gazeta.pl >

 

Wydawca: Narodowa Agencja Prasowa Cesarstwa Leblandii

 prasa@leblandia.prv.pl  

Lebencity, 2 lutego 2002

 

NAKŁAD :

 

All rights reserved.

http://leblandia.republika.pl