Dwumiesięcznik

41-42 NUMER!

Numery Archiwalne

Nr 9-10/2004 (41-42)  wrzesień-październik 2004

Cesarstwo Leblandii

LebenCity Cena: 0 Lbn (Leben)


Według danych niezależnego od Cesarstwa Leblandii systemu MySTAT strony Cesarstwa Leblandii otwierano ponad 95.000 razy!
Pełna statystyka: http://leblandia.republika.pl/statystyki.htm 

Działy tematyczne:

 

Niniejszym prezentujemy kolejny numer oficjalnego organu prasowego Cesarstwa Leblandii, jakim jest Kurier Cesarski.

DODATEK SPECJALNY - wybierz herb dla Prowincji Valdenia! Swój wybór (wraz z numerem) prześlij na adres:

 

TEMAT PRZEWODNI:                                         

 

Nowy design strony głównej Cesarstwa Leblandii!

Od dnia 4 października 2004 roku strona główna Cesarstwa Leblandii ma całkowicie nowy wygląd! Od pierwszego z nią kontaktu uwagę zwraca nowoczesne menu, prowadzące do wszystkich podstron i zagadnień. Rozbudowana Mapa Strony (http://leblandia.republika.pl/sitemap.htm) pozwana z łatwością dotrzeć do każdej poszukiwanej na stronie informacji. Czy wiecie, ile podstron liczy strona Cesarstwa Leblandii? Powiem Wam, bo nigdy nie zgadniecie: 785 !!! Zamieszczamy informacje o konkursie, w którym wyłoniono najlepszy projekt strony głównej.

LebenCity 2004.09.28

(ze zmianami z dnia 2004.10.04)

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii

Do: Obywatele

Szanowni Panstwo

uplywajacy czas spowodowal koniecznosc wprowadzenia zmian na stronach Cesarstwa Leblandii. Przygotowalismy trzy projekty, ktore moga byc natenczas brane pod uwage. Oto one:

http://leblandia.republika.pl/leblandia_test.htm (Projekt Geronimo)

http://leblandia.republika.pl/leblandia_test2.htm (Projekt Merlin)

http://leblandia.republika.pl/leblandia_test3.htm (Projekt Wazza)

http://leblandia.republika.pl/leblandia_test4.htm (Projekt Oscar)

Wszystkie stanowia modyfikacje aktualnie istniejacej strony glownej Cesarstwa:

http://leblandia.republika.pl/leblandia.htm 

Prosze o sugestie odnosnie ww projektow (wraz ze wskazaniem nazwy projektu, ktory wydaje sie Panstwu najlepszy)... A moze aktualna strona jest lepsza?

Pozdrawiam


Cesarz Emperor Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii - Empire of Leblandia
http://leblandia.republika.pl

 

LebenCity 2004.10.04

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii

Do: Obywatele

Szanowni Państwo

niniejszym informuje, iz zwycięzcą konkursu na design strony głównej został projekt Oscar. Aktualna strona główna została już wykonana wedle założeń tegoż projektu.

Pozdrawiam


Cesarz Emperor Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii - Empire of Leblandia
http://leblandia.republika.pl

 


Wiadomości zagraniczne:

Wywiad z Królem Niepodległego Królestwa Podlasia Ferdynandem II.



1. Dlaczego zdecydował się Pan na założenie wirtualnego państwa czy też może pomysłodawcą był kto inny?
Pomysł założenia wirtualnego państwa zrodził się już dość dawno, bo w sumie dwa lata temu – jednak dopiero teraz (po założeniu stałego łącza)  można było to urzeczywistnić. Ciągłe afery w rządzie RP, szerząca się korupcja i bezrobocie, problemy z podstawowymi potrzebami społeczeństwa (jak chociażby ze znajdującą się w tragicznej sytuacji służbą zdrowia) sprawiły że wielu ludziom nie odpowiada już obecny system i z pewnością chcieliby spróbować czegoś nowego. Właśnie ideę takiego państwa staramy się propagować.

 
2. Dlaczego jednak wybrał Pan taką właśnie nazwę dla swego państwa?
Pochodzenie nazwy naszego państwa jest również dość proste. Niemal w każdej części Polski obserwujemy pewny patriotyzm lokalny, np. ludzie ze śląska oprócz tego że są Polakami czują się ślązakami, podobnie górale czy kurpiowie itd. Każdy z nas ma swoją małą ojczyznę w której czuje się „u siebie” i której jest jak gdyby gospodarzem. Pomysł powstania Królestwa zrodził się właśnie na Podlasiu.

 
3. Co sprawiło, że zdecydował się Pan na współpracę z Paktem Leblandzkim i bliskie związanie z Cesarstwem Leblandii?
Początkowo przyznam że chodziło głównie o wypromowanie Królestwa by ktoś wreszcie trafił na jego stronę internetową, a Cesarstwo Leblandii jest jak wiadomo największym tego typu państwem i ma spore wpływy, a przez jego strony przewijają się setki internautów. W miarę prowadzenia działań zmierzających w kierunku związania z Cesarstwem i Paktem Leblandzkim  zauważyliśmy również wspaniale funkcjonujące zależności pomiędzy państwami wirtualnymi i rozbudowane stosunki dyplomatyczne których częścią chcemy być my sami.

 4. Jakie korzyści odniesie Pana kraj z przystąpienia do Paktu Leblandzkiego i współpracy z Cesarstwem Leblandii?
No właśnie już o tym powiedziałem, wspaniale będzie jeśli dzięki temu staniemy się bardziej znani w cyberprzestrzeni, ale również wielką nagrodą będzie samo prowadzenie działań wspólnych dla członków Paktu i współpraca z innymi wirtualnymi państwami.

 5. A jak wygląda u was klasyczny trójpodział na władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą?
Ponieważ nie ma w naszym systemie władzy typowego sejmu złożonego z posłów wykonujących tylko swój zawód (dla uniknięcia walki o stołki i starania sięzostać posłem tylko w celu szybkiego wzbogacenia się, jak to bywa w Polsce) niektóre ustawy wychodzą prosto od króla lub ministrów, jednak decydującą władzę ma lud bo tylko on rozumie czego mu potrzeba. Raz na cztery lata zbiera się ogół przedstawicieli każdej gminy (wybierani w wyborach wewnętrznych)  i rozpoczynają się blisko miesięczne obrady w Zamku Królewskim. Tworzony jest plan działań na następne cztery lata, w razie potrzeby król może zwołać posiedzenie w szybszym terminie. Władzą wykonawczą jest Król, który podpisuje wszystkie uchwały sejmu, natomiast władzę sądowniczą sprawują sądy których mamy trzy rodzaje: powiatowe (w każdym księstwie), wojewódzkie (Księstwo Suwalskie, Białostockie, oraz Wielkie Księstwo Łomżyńskie) do których należą poszczególne przyległe księstwa; oraz Sąd Najwyższy od którego decyzji nie ma odwołania. W każdym sądzie istnieją odrębne oddziały do spraw gospodarczych, kryminalnych i obyczajowych.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: http://krolestwo.webpark.pl/prawo.htm, http://krolestwo.webpark.pl/ustroj.htm, oraz http://krolestwo.webpark.pl/mapa.doc (podział administracyjny).

 6. Czy planują Państwo jakieś działania dla zacieśnienia współpracy w ramach Paktu Leblandzkiego?
W tej sprawie czekamy nadal na decyzję czcigodnego Cesarza Leblandii, mamy nadzieję że wkrótcę będziemy mogli podpisać traktat, który pozwoli nam na zacieśnienie współpracy.

 7. Proszę powiedzieć naszym czytelnikom coś o dalszych krokach, jakie podejmą Państwo dla rozwoju swojego państwa.
Oczywiście będziemy starali się rozbudowywać nasze państwo gospodarczo i politycznie, prowadzić stosunki dyplomatyczne z innymi państwami dla dobra obu krajów i dbać o wzrost poziomu życia naszych obywateli. Ostatnio uruchomiliśmy program telewizyjny Królestwa (informacje pod adresem: http://krolestwo.webpark.pl/canal.xls ), trwają  przygotowania do udostępnienia bazy wojskowej do dyspozycji Paktu Leblandzkiego jeśli zostaniemy uznani za godnych przystąpienia do niego a http://krolestwo.webpark.pl/wojsko.htm . W przyszłości też chcemy utworzyć regularne linie lotnicze „NKP Aerolines”.

 
8. Kto zajmuje się tworzeniem stron internetowych Niepodległego Królestwa Podlasia?

Tworzeniem stron Królestwa zajmuję się osobiście, oczywiście w niektórych sprawach dotyczących projektowania stron internetowych korzystam z pomocy osób które się na tym znają lepiej. Ogólnie strony Królestwa tworzy Fantastica Bialystok Team, która to ma już na swoim koncie kilka witryn internetowych robionych głównie dla przyjaciół i na własny użytek.


9. Czy aktualny wygląd stron odzwierciedla już to, co Pan sobie zaplanował, czy jest to dopiero wstęp?
Strony Królestwa zawierają już główne myśli polityczne które miały zostać tu przedstawione, forma ich przekazania również jest już wykończona, jednak nie wykluczamy możliwości zmiany image stron w przyszłości. Także i w treści pojawiają się wciąż nowe informacje, w każdym razie ogólne ramy zostały już nakreślone.

 
10. Proszę napisać na koniec coś o sobie...

Obecnie reprezentuję wirtualne Niepodległe Królestwo Podlasia jako jego król wybrany w drodze wolnej elekcji po śmierci mojego poprzednika który nie posiadał następcy. Wybrano mnie na to stanowisko dzięki wieloletniej pracy na rzecz rozwijającego się młodego Królestwa, oraz zasługom w Partii, ale zanim do tego doszedłem byłem zwykłym studentem biologii który nieraz musiał ledwo wiązać koniec z końcem. Staram się dobrze wypełniać to zadanie i działać zawsze na korzyść i chwałę swojej ojczyzny, ponieważ wiem że nie zasługi i dokonania się liczą, ale zrozumienie potrzeb innych  i charakter człowieka.

 
Dziękuję za wywiad.


Dziękuję za przeprowadzenie tego wywiadu, pozdrawiam wszystkich mieszkańców Leblandii

Król Niepodległego Królestwa Podlasia

Ferdynand II

 

Wywiad przeprowadziła

Senator Anike

Red. Nacz. "Kuriera Cesarskiego"


Reklama:

CESARSTWO LEBLANDII

NAJWIĘKSZE POLSKIE WIRTUALNE PAŃSTWO *

ZOSTAŃ OBYWATELEM CESARSTWA LEBLANDII

>>> WYPEŁNIJ ANKIETĘ ZAPISU <<<

 

ZANIM ZDECYDUJESZ SIĘ NA WYPEŁNIENIE ANKIETY ODBĄDŹ WIRTUALNĄ PODRÓŻ PO CESARSTWIE LEBLANDII:

http://leblandia.republika.pl/zwiedzanie.htm  

* według Tygodnika "Wprost" z dnia 16 czerwca 2002 Cesarstwo Leblandii jest "największym krajem w polskiej sieci". Więcej...

 


 Wiadomości krajowe:

Historia internetowa Cesarstwa Leblandii

 Trwają właśnie prace nad opracowaniem pełnej historii internetowej Cesarstwa Leblandii. Z wynikami tych prac można się zapoznać na stronie: http://leblandia.republika.pl/historia.htm. Poniżej zamieszczamy historię internetową Cesarstwa Leblandii od chwili pojawienia się w Internecie do końca 2001 roku, kiedy to Leblandia zaczynała być już mocarstwem. 

    Pomysł stworzenia wirtualnego państwa zrodził się w głowie Marcusa Lebenciusza, 26 lutego 2001 roku. Na początku nic nie wskazywało, iż strona internetowa przekształci się w wirtualne państwo. Marcus Lebenciusz zastanawiał się nad kształtem przyszłego kraju, jego nazwą, ustrojem. Dość szybko udało mu się przekonać kolejne osoby, które uznały pomysł budowy takiego państwa za ciekawe wyzwanie.

     Od samego początku założono, iż Leblandia (bo taką nazwę otrzymała nowa mikronacja) będzie w sposób maksymalny przypominać państwo prawdziwe. W swoim założeniu miało też stanowić eksperyment, w którym studenci prawa zamierzali badać, jak rozwijać się będą normy prawne w takim wirtualnym świecie...

     Powoli zebrał się zespół pięciu osób, które postanowiły wnieść coś do Leblandii. Szefem zespołu został Cesarz Marcus Lebenciusz, Konsulem została Marta Zmysłowska, Prokonsulem - Gen. Krzysztof Druć, Pretorem Marcin Paluszczak, Wicepretorem - Piotr de Woltane.

     Dnia 26 marca 2001 roku założono stronę internetową, dostępną teraz pod adresem http://leblandia.republika.pl (zapraszamy do Muzeum Cesarstwa Leblandii, gdzie mogą Państwo zapoznać się z jej ówczesnym wyglądem). W tamtym okresie w polskim Internecie oprócz Leblandii działały jedynie 2 państwa wirtualne: Dreamland i WKRP. Leblandia była więc trzecim państwem, które dopiero naówczas startowało...

     26 kwietnia 2001 roku Naród Leblandii hucznie świętował pierwszy miesiąc istnienia w Sieci. Naszą stronę odwiedziły w tym czasie 152 osoby, kilkanaście z nich zdecydowało się wystąpić z wnioskiem o obywatelstwo. Byli to pierwsi Leblandczycy, zalążek potężnego dziś i dumnego Narodu Leblandzkiego. Lecz w tamtych czasach wszystko było inne, łatwiejsze...

     Dnia 22 czerwca 2001 roku obywatelem Leblandii chce zostać młodziutka blondynka - Anike. Nikt wtedy nie przypuszczał, że już wkrótce stanie się ona Redaktorem Naczelnym "Kuriera Cesarskiego" (oficjalnego organu prasowego Cesarstwa Leblandii), robiąc z małej gazetki potężne czasopismo, jedyne wśród wirtualnych państw, poruszające tak wiele tematów... Wkrótce potem Anike zostaje Ministrem Propagandy Cesarstwa Leblandii, zaś jej sposób prowadzenia propagandy staje się znany wśród wszystkich polskich  państw wirtualnych, czyniąc z Leblandii liczącego się już partnera... Cesarstwo Leblandii jest już znane i rośnie z każdym dniem... Powoli wchodzimy na arenę międzynarodową...

     Dnia 7 czerwca 2001 r. Jego Wysokość Cesarz Leblandii ratyfikował Traktat o współpracy między Cesarstwem Leblandii, a Królestwem Dreamlandu. Tydzień później, 14 czerwca 2001 Cesarz Leblandii przesłał Ambasadorowi Królestwa Dreamlandu do ratyfikacji  Traktat pomiędzy Cesarstwem Leblandii i Królestwem Dreamlandu, dotyczący współpracy w dziedzinie kultury i sztuki. Dnia 30 sierpnia 2001 r. Jego Wysokość Cesarz Leblandii ratyfikował Traktat o współpracy między Cesarstwem Leblandii, a Wolnym Klubem RP, tym samym Cesarstwo Leblandii było już uznawane przez dwa największe polskojęzyczne państwa wirtualne... Wkrótce to jednak Leblandia miała odebrać im palmę wielkości i pierwszeństwa...

     Dnia 7 sierpnia 2001 roku miało miejsce coś, co pokazało, iż od tego dnia to Cesarstwa Leblandii wieść będzie prymat w polityce międzynarodowej... Tegoż właśnie dnia Cesarstwo Leblandii awiązało kontakt z Republiką Molossi (The Republic of Molossia), jednym z najważniejszych i najstarszych wirtualnych państw świata (założonego w 1977 roku w USA). Już wtedy Cesarstwo Leblandii uznało, iż tylko utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z dużą ilością państw wirtualnych może potwierdzić naszą pozycję w świecie... Dziś widać, iż to się nam udało (zobacz więcej).

Lata 2001, 2002, 2003 i 2004 - w reedycji i przygotowaniu...

Wkrótce przedstawimy kolejne etapy rozwoku naszego państwa: Pakt Leblandzki, Konferencje Paktu Leblandzkiego, Unia Leblandzka, konflikt w Baridas, NABUL, DEFCON, Cesarstwo Leblandii w mediach realnych, Leblandia "największym krajem w polskiej sieci"...


Zmiany na stronie Wirtualnego Panstwa Cesarstwa Leblandii
(http://leblandia.republika.pl):

Od: Cesarz Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii

Do: Obywatele

W zwiazku z okresem wakacyjnym i urlopowym rozwoj Cesarstwa Leblandii troche zwolnil, ale troche wiekszych zmian mialo takze miejsce... Zmiany na stronach Cesarstwa Leblandii dokonane w miesiacu lipcu i sierpniu 2004 r.:

1. nowe strony Biblioteki Cesarskiej, w tym strony zawierajace Publiczny Raport Ministerstwa Propagandy za rok 2003;
 
2. nowy numer miesiecznika internetowego Gargian;
 
3. zmiany na stronach Cesarza, Paktu Leblandzkiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Armiii Cesarstwa Leblandii

4. nawiazanie stosunkow dyplomatycznych z kolejnymi panstwami wirtualnymi (glownie z USA) - zmiany na stronie naszego MSZ zwiazane z tym faktem, uznanie ww panstw za panstwa wirtualne; uznanie kilku panstw polskojezycznych za nieaktywne;

5. Uniwersytet Cesarski i Akademia Wojskowa Cesarstwa Leblandii rozpoczna juz wkrotce nowy rok akademicki - zmiany na stronach, trwaja prace nad utworzeniem Katedry Archeologii

6. wydano postanowienie Rady Cesarstwa Leblandii sprawie uznania panstwa The Sovereign Micronation of Yggdrasil za kolonię Cesarstwa Leblandii (na prosbe ww panstwa);

7. utworzenie nowego dzialu w Muzeum Cesarstwa Leblandii, zawierajacego zdjecia kart swiatecznych, jakie Cesarz Leblandii wysylal do Narodu;

8. podpisanie Dekretu Cesarskiego, przyznajacego obywatelstwo Cesarstwa Leblandii kolejnym 50 osobom. W chwili obecnej Leblandia posiada 950 obywateli i liczba ta stale rosnie.


W miesiacach wrzesien-pazdziernik 2004 r. dokonano nastepujacych zmian na stronach Cesarstwa Leblandii:

1. calkowicie nowy wyglad strony glownej panstwa!

2. nowy numer dwumiesiecznika internetowego "Kurier Cesarski" - oficjalny organ prasowy Cesarstwa Leblandii;
 
3. nowy numer miesiecznika internetowego "Gargian";
 
4. zmiany (aktualizacja, design) na stronach Cesarza, Urzedu Stanu Cywilnego Cesarstwa Leblandii, Leblandzkiej Agencji Mody, strony wladz Cesarstwa, MSZ, historii Cesarstwa Leblandii;

5. nowelizacja Uchwały Rady w sprawie nadania uprawnień do tworzenia stron internetowych Prowincji i innych elementów stron Cesarstwa Leblandii; nowelizacja Dekretu o mianowaniu na stanowisko sędziego Sądu Cesarskiego;

6. Mapy topograficzne i fizyczne Cesarstwa Leblandii i jego Prowincji (12 nowych map);

7. zmiany na stronach Towarzystwa Geograficznego Cesarstwa Leblandii (TGCL);

8. rozbudowa stron Muzeum Cesarstwa Leblandii, w szczegolnosci strony: Historia strony Cesarstwa Leblandii;

9. aktualizacja strony: Strona Osób Zasłużonych dla rozwoju Cesarstwa Leblandii;

10. nowy dzial na stronie Mennicy Cesarskiej: Projekty Mennicy - Moneta 1 Empir (1/100 Lebena);

Cesarz Emperor Marcus Lebenciusz
Cesarstwo Leblandii - Empire of Leblandia
http://leblandia.republika.pl

 

Pełny tekst "Dzienników z Damhallagh": 

 

 

Redaktor Naczelny wydania: Senator Anike

 Wszelkie dane zastrzeżone. Publikacja tylko za zgodą "Kuriera Cesarskiego"!

 

Wydawca: Narodowa Agencja Prasowa Cesarstwa Leblandii

Lebencity, wrzesień-październik  2004

(zalecana rozdzielczość: 800x600)

 

NAKŁAD :

 

All rights reserved.

http://leblandia.republika.pl